Yageo 9T04021A7872FBHF3
9T04021A7872FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A7872FBHF3
Brief Description
RES SMD 78.7K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A7872FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A7872FBHF3
QUANTITY
9T04021A7872FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A7872FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A7872FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A7872FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A7872FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A7872FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A7872FBHF3
CONN RING TONGUE TERM #5/16 6AWG datasheet.pdf
CONN ADAPTER D-SUB 9-25POS MALE datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS .100" SNGL VERT datasheet.pdf
PLUG ASSEMBLY - ROHS datasheet.pdf
IC MCU ARM9 128KB ROM 324TFBGA datasheet.pdf
EVAL DAUGHTER STDS75 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 43MM datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 4 RELAY datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 200W datasheet.pdf