Yageo 9T04021A8060FBHF3
9T04021A8060FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A8060FBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 806 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A8060FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A8060FBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A8060FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A8060FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A8060FBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A8060FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A8060FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A8060FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A8060FBHF3
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.0V SOT89-5 datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf