Yageo 9T04021A8200FBHF3
9T04021A8200FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A8200FBHF3
Brief Description
RES SMD 820 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A8200FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A8200FBHF3
QUANTITY
9T04021A8200FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A8200FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A8200FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A8200FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A8200FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A8200FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A8200FBHF3
DIODE VAR CAP 8.2PF 25V SOD-323 datasheet.pdf
CBS LOCKING "L" TYPE 1/2" datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14TSSOP datasheet.pdf
CONN N JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS VERT GOLD SMD datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIRECT MOUNT GPS/LTE/WLAN ANT datasheet.pdf
RES SMD 7.32KOHM 0.01% 1/5W 0805 datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE SKT datasheet.pdf