Yageo CC1206KKX7RZBB472
CC1206KKX7RZBB472 picture photo
Mfg. Part Number
CC1206KKX7RZBB472
Brief Description
CAP CER 4700PF 630V X7R 1206
Datasheet Download
CC1206KKX7RZBB472.pdf
Availability of CC1206KKX7RZBB472
QUANTITY
CC1206KKX7RZBB472 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC1206KKX7RZBB472
Internal Part NumberEIS-CC1206KKX7RZBB472
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC1206KKX7RZBB472
Related LinksCC1206KK, CC1206KKX7RZBB472 Datasheet, Yageo Distributor
CC1206KKX7RZBB472 Details Description
Related parts for CC1206KKX7RZBB472
RES SMD 475 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC 8051 MCU 32K FLASH 32-LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
UMOD CONNECTCORE 7U 16MB SDRAM datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf