Yageo 9T04021A8252CAHF3
9T04021A8252CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A8252CAHF3
Brief Description
RES SMD 82.5K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A8252CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A8252CAHF3
QUANTITY
9T04021A8252CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A8252CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A8252CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A8252CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A8252CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A8252CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A8252CAHF3
FIXED IND 270NH 450MA 360 MOHM datasheet.pdf
SW DETECT LEVERACT VERT 125V datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
VARISTOR 42.3V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK PC VERT GRN 19C datasheet.pdf