Yageo 9T04021A8451CAHF3
9T04021A8451CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A8451CAHF3
Brief Description
RES SMD 8.45K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A8451CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A8451CAHF3
QUANTITY
9T04021A8451CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A8451CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A8451CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A8451CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A8451CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A8451CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A8451CAHF3
CONVERTER DC-DC 24VIN 3.0A HRZ datasheet.pdf
LED BAR GRAPH 10SEG RED datasheet.pdf
SIDACTOR BI 140V 250A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 3POS datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 35V 10% 2824 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 235MA 1.7 OHM datasheet.pdf