Yageo 9T04021A90R9BBHF3
9T04021A90R9BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A90R9BBHF3
Brief Description
RES SMD 90.9 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A90R9BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A90R9BBHF3
QUANTITY
9T04021A90R9BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A90R9BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A90R9BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A90R9BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A90R9BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A90R9BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A90R9BBHF3
CONN HEADER .100 DUAL STR 16POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 2.12K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 31POS GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 72POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 0.35A CPH3 datasheet.pdf
CAP FILM 1200PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CMOS, 240 MHz Triple 10-Bit High Speed Video DAC IC datasheet.pdf