Yageo 9T04021A9530FBHF3
9T04021A9530FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A9530FBHF3
Brief Description
RES SMD 953 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A9530FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A9530FBHF3
QUANTITY
9T04021A9530FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A9530FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A9530FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A9530FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A9530FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A9530FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A9530FBHF3
RES SMD 56K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
ENCODER OPT 2CHAN 1000PPR 5VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 70K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 55MHZ 14SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 28V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf