Yageo 9T04021A9760FBHF3
9T04021A9760FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A9760FBHF3
Brief Description
RES SMD 976 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A9760FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A9760FBHF3
QUANTITY
9T04021A9760FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A9760FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A9760FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A9760FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A9760FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A9760FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A9760FBHF3
IC REG LDO 2.8V/ADJ 80MA 8UMAX datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 8DIPGW datasheet.pdf
CAP CER 180PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
USB FLASH AH321 2GB SLC IND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS SKT datasheet.pdf