Yageo 9T06031A1020CAHFT
9T06031A1020CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1020CAHFT
Brief Description
RES SMD 102 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1020CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1020CAHFT
QUANTITY
9T06031A1020CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1020CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1020CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1020CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1020CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1020CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1020CAHFT
RES 3.65M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES 240K OHM 3/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
17+17 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
MODEM FOR APC CUST ONLY datasheet.pdf
DSUB 9 F PCB R/A G50 ZINC datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf