Yageo 9T06031A1021CBHFT
9T06031A1021CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1021CBHFT
Brief Description
RES SMD 1.02K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1021CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1021CBHFT
QUANTITY
9T06031A1021CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1021CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1021CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.02k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1021CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1021CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1021CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1021CBHFT
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOEIAJ datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 68K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS SKT datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL ST datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf