Yageo 9T06031A1051CAHFT
9T06031A1051CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1051CAHFT
Brief Description
RES SMD 1.05K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1051CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1051CAHFT
QUANTITY
9T06031A1051CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1051CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1051CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.05k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1051CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1051CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1051CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1051CAHFT
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8MINIMAP datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V NP0 2220 datasheet.pdf
TXRX LIN BUS BIDIRECT 8DFN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A DO214AC datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS MALE R/A datasheet.pdf