Yageo 9T06031A1053DBHFT
9T06031A1053DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1053DBHFT
Brief Description
RES SMD 105K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1053DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1053DBHFT
QUANTITY
9T06031A1053DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1053DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1053DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1053DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1053DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1053DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1053DBHFT
IC ARM7 BLUESTREAK MCU 144LQFP datasheet.pdf
IC CTRLR PWM PROGRAMMABLE 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 41.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
ADAPTER SLEEVE BLUE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
INSERT WITH RJ45 MALE 8P8C IDC datasheet.pdf
SPRING datasheet.pdf
CAP FILM 8.2NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf