Yageo 9T06031A10R7DAHFT
9T06031A10R7DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A10R7DAHFT
Brief Description
RES SMD 10.7 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A10R7DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A10R7DAHFT
QUANTITY
9T06031A10R7DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A10R7DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A10R7DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A10R7DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A10R7DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A10R7DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A10R7DAHFT
RES SMD 1.91K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
INPUT MODULE 16 DIGITAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 22K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
PCB ANTENNAS, DCS/PCS datasheet.pdf
MICRO 21C S 6" WHT JACKP NI datasheet.pdf
OSC MEMS 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf