Yageo 9T06031A1132CAHFT
9T06031A1132CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1132CAHFT
Brief Description
RES SMD 11.3K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1132CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1132CAHFT
QUANTITY
9T06031A1132CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1132CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1132CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1132CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1132CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1132CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1132CAHFT
IC REG LDO 5.7V 0.2A 8VSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/3.3V 225MA 8SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL BOX ASSEMBLY datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 24pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 2VOUT 30W datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf