Yageo 9T06031A11R5CAHFT
9T06031A11R5CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A11R5CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 11.5OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A11R5CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A11R5CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A11R5CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A11R5CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A11R5CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.5
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A11R5CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A11R5CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A11R5CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A11R5CAHFT
IDC CABLE - MSD20K/MC20M/MPK20K datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
JUMPER-H2730TR/C2040V/H2730TR12" datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 40POS W/STR GOLD datasheet.pdf
BOX ALUM NATURAL 4.75"L X 4.75"W datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 22POS datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
ENCODER KIT 2CH 512CPR 5MM datasheet.pdf