Yageo 9T06031A1241FBHFT
9T06031A1241FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1241FBHFT
Brief Description
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1241FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1241FBHFT
QUANTITY
9T06031A1241FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1241FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1241FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.24k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1241FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1241FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1241FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1241FBHFT
DIODE ZENER 6.8V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN SMD HDR R/A NPEGS GOLD 9POS datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 470 OHM 9SIP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
1/2" POLY BRAIDED SLEEVING datasheet.pdf
MIFARE CLASSIC SMART CARD IC datasheet.pdf
RES SMD 15M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf