Yageo 9T06031A1273DAHFT
9T06031A1273DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1273DAHFT
Brief Description
RES SMD 127K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1273DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1273DAHFT
QUANTITY
9T06031A1273DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1273DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1273DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1273DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1273DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1273DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1273DAHFT
GDT 150V 5KA DIN RAIL datasheet.pdf
CARD GUIDE SNAP-IN NAT 7.06.0" datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV ADJ 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
21P SL156 HSG W/RAMP,LRG OPEN datasheet.pdf
4CKT PICOFLEX 130MM LONG datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
50W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf