Yageo 9T06031A1402BAHFT
9T06031A1402BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1402BAHFT
Brief Description
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1402BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1402BAHFT
QUANTITY
9T06031A1402BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1402BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1402BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1402BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1402BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1402BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1402BAHFT
CAP PUSHBUTTON ROUND RED datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1.5A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V +/-3.3VOUT datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CON SHARP 1.4MM POWER PLUS datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 110NS 56TSOP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CABLE FFC 1MM TYPE 2 28P100MM datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf