Yageo 9T06031A1470BBHFT
9T06031A1470BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1470BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1470BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1470BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A1470BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1470BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1470BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1470BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1470BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1470BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1470BBHFT
FIXED IND 56UH 100MA 5.7 OHM TH datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .022-.034" .065" datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 80A TO-263 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-12V 100RES .5M datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 500MA DO213 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 3.81MM BLK R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf