Yageo 9T06031A1502BBHFT
9T06031A1502BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1502BBHFT
Brief Description
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1502BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1502BBHFT
QUANTITY
9T06031A1502BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1502BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1502BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1502BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1502BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1502BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1502BBHFT
CONN SPLICE PARA 3/0AWG AMPOWER datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 40 OHM 10% 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 10V 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
KK 100 HDR POL BWR RTAN 4POS datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 14POS datasheet.pdf
MOD 120V 11"X2" 8W LIN 900LM datasheet.pdf