Yageo 9T06031A15R0BBHFT
9T06031A15R0BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A15R0BBHFT
Brief Description
RES SMD 15 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A15R0BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A15R0BBHFT
QUANTITY
9T06031A15R0BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A15R0BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A15R0BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A15R0BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A15R0BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A15R0BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A15R0BBHFT
CONN HDR BRKWAY DUAL 8POS .100 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
IC MUX ANALOG DUAL 16/8CH 28PLCC datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
EMI CHIP BEAD UH SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 29 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf