Yageo 9T06031A1623BBHFT
9T06031A1623BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1623BBHFT
Brief Description
RES SMD 162K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1623BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1623BBHFT
QUANTITY
9T06031A1623BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1623BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1623BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)162k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1623BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1623BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1623BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1623BBHFT
CONN HEADER 14POS 1.5MM VERT SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 7MM datasheet.pdf
RES SMD 82.5KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
2MM JACK SHEATHED PNL MNT RED datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.7PF 100V 0805 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1.2-20UNF-2A 20MA datasheet.pdf
FUSE 700A 1100V 2BKN/80 AR datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SMC datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 12V 8SOIC datasheet.pdf
GROUND TERM SIZE 24B MOD HI VER datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 400MA 460 MOHM datasheet.pdf