Yageo 9T06031A1780BBHFT
9T06031A1780BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1780BBHFT
Brief Description
RES SMD 178 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1780BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1780BBHFT
QUANTITY
9T06031A1780BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1780BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1780BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1780BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1780BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1780BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1780BBHFT
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 18-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 2% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 21K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf