Yageo 9T06031A1800BAHFT
9T06031A1800BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1800BAHFT
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1800BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1800BAHFT
QUANTITY
9T06031A1800BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1800BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1800BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1800BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1800BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1800BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1800BAHFT
RES SMD 19.1K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 11POS SKT datasheet.pdf
EVAL KIT MAX5977A datasheet.pdf
IC FIFO ASYNC 64X4 16CDIP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS PNL MNT PIN datasheet.pdf