Yageo 9T06031A1910BBHFT
9T06031A1910BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1910BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1910BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1910BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A1910BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1910BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1910BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1910BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1910BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1910BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1910BBHFT
THERM PTC 100 OHM 100 DEG PROBE datasheet.pdf
IC AUTO BIAS SYST PWR OUT 8SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER ZD STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.32"L X 3.24"W datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 707MA 140 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 820PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL 4W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
SQUARE NUT M2.5 MM VE 100PCS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf