Yageo 9T06031A2003BBHFT
9T06031A2003BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2003BBHFT
Brief Description
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2003BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2003BBHFT
QUANTITY
9T06031A2003BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2003BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2003BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2003BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2003BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2003BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2003BBHFT
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 24PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DSP 132-BQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W SNGL 5V OUT SIP8 datasheet.pdf
5120 APPLIANCE INLET FLTR 2A M5 datasheet.pdf
RES SMD 270M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 7.5NS 208PQFP datasheet.pdf
FLYBACK TRANSFORMER WE-FB datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 6W datasheet.pdf