Yageo 9T06031A21R0DAHFT
9T06031A21R0DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A21R0DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 21 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A21R0DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A21R0DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A21R0DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A21R0DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A21R0DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A21R0DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A21R0DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A21R0DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A21R0DAHFT
RES SMD 196 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 3.5 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 10V X5R 01005 datasheet.pdf
I.S. PRESSURE CALIBRATOR 300 PSI datasheet.pdf