Yageo 9T06031A2202DBHFT
9T06031A2202DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2202DBHFT
Brief Description
RES SMD 22K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2202DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2202DBHFT
QUANTITY
9T06031A2202DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2202DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2202DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2202DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2202DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2202DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2202DBHFT
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPST 70A 24V datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 256-TAP 100K 24SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH PUSH PULL 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 5.6A D2PAK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf