Yageo 9T06031A2490DAHFT
9T06031A2490DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2490DAHFT
Brief Description
RES SMD 249 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2490DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2490DAHFT
QUANTITY
9T06031A2490DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2490DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2490DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2490DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2490DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2490DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2490DAHFT
IC CONV DC/DC 3-CHAN 20-HTSSOP datasheet.pdf
KIT WIRELESS LAN ETH PORT ADAPT datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 8.13MM datasheet.pdf
RES 876 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf