Yageo 9T06031A2492FBHFT
9T06031A2492FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2492FBHFT
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2492FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2492FBHFT
QUANTITY
9T06031A2492FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2492FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2492FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2492FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2492FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2492FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2492FBHFT
IDC CABLE - MSD60K/MC60F/MCF60K datasheet.pdf
RES SMD 1.07M OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC CLEAR 3/4"X72YD datasheet.pdf
OSC SO 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 135MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
IMP100,S,H,RA2P16C,LG,REW39 datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 PIN PLUG datasheet.pdf
HD 38999 121C 121#23 SKT RECP datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 1000PF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf