Yageo 9T06031A2550CAHFT
9T06031A2550CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2550CAHFT
Brief Description
RES SMD 255 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2550CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2550CAHFT
QUANTITY
9T06031A2550CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2550CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2550CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)255
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2550CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2550CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2550CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2550CAHFT
CONN GUIDE SOCKET CORNER datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP PROG 8SOIC datasheet.pdf
HDR STR DR .100 DP datasheet.pdf
HANDTOOL MANUAL IDT datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 10% 2413 datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
AM5 SWITCH 11A SPST-NC RLLR LVR datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf