Yageo 9T06031A2613DBHFT
9T06031A2613DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2613DBHFT
Brief Description
RES SMD 261K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2613DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2613DBHFT
QUANTITY
9T06031A2613DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2613DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2613DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)261k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2613DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2613DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2613DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2613DBHFT
CONN HEADER .100 SINGL STR 17POS datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
INDICATOR NEON GREEN PANEL MNT datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 85-250V datasheet.pdf
SL 7.62/07/90B 3.2SN OR datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DIN CONNECTOR 30 POS TH datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf