Yageo 9T06031A2870BBHFT
9T06031A2870BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2870BBHFT
Brief Description
RES SMD 287 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2870BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2870BBHFT
QUANTITY
9T06031A2870BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2870BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2870BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2870BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2870BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2870BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2870BBHFT
IDC CABLE - MSD34K/MC34M/MCG34K datasheet.pdf
IC TXRX RS232 250KBPS 28-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.05 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL NPN SSMINI6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf