Yageo 9T06031A2872CAHFT
9T06031A2872CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2872CAHFT
Brief Description
RES SMD 28.7K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2872CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2872CAHFT
QUANTITY
9T06031A2872CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2872CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2872CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.7k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2872CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2872CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2872CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2872CAHFT
CONN HEADER 15POS 1.25MM R/A TIN datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO18 0.050" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 240V datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE16 M32 datasheet.pdf
14MFD CAP RA2000/44-146S datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DIN-POWER D032FS-7 0C1-2 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
MOUNTING BUTTON 0.093" NYLON BLK datasheet.pdf
IC OP AMP QUAD 215MHZ 16SSOP datasheet.pdf