Yageo 9T06031A28R0DAHFT
9T06031A28R0DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A28R0DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 28 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A28R0DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A28R0DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A28R0DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A28R0DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A28R0DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A28R0DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A28R0DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A28R0DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A28R0DAHFT
SWITCH SELECT ILLM SQ LATCH datasheet.pdf
IC ADC LP 12-BIT 133KSPS 20-DIP datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK 2POS 35DEGREE 5MM datasheet.pdf
SW MINI ACT 0.1A 70GF PCB 125V datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 16.51MM datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf