Yageo 9T06031A2942FBHFT
9T06031A2942FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2942FBHFT
Brief Description
RES SMD 29.4K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2942FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2942FBHFT
QUANTITY
9T06031A2942FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2942FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2942FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2942FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2942FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2942FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2942FBHFT
IC PROM SER I-TEMP 3.3V 44-VQFP IN STOCK XC17V16-VQ44I datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 12GHZ 16FCBGA datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
WARNING SIGN FOR UT TERM BLOCKS datasheet.pdf
RES 2.76K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
381 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf