Yageo 9T06031A3001DBHFT
9T06031A3001DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3001DBHFT
Brief Description
RES SMD 3K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3001DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A3001DBHFT
QUANTITY
9T06031A3001DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3001DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3001DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3001DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3001DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3001DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3001DBHFT
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC TXRX LIN ON-BOARD VREG 8SOIC datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 11POS SCKT datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5.2V 12.5V -12.8V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 2KV RADIAL datasheet.pdf
M805 35C 35#20HD SKT RECP THRD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf