Yageo 9T06031A3002DBHFT
9T06031A3002DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3002DBHFT
Brief Description
RES SMD 30K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3002DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A3002DBHFT
QUANTITY
9T06031A3002DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3002DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3002DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3002DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3002DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3002DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3002DBHFT
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 100MW SSSMINI3 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
WIRE STOP/STRIPPER datasheet.pdf
BNC CRIMP PLUG FOR BELDEN 9209 datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CON 8/BG datasheet.pdf
UM1660 SPECIAL UNIVERSAL MAT datasheet.pdf
UPS SMART LCD RACKMOUNT datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf