Yageo 9T06031A3010BBHFT
9T06031A3010BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3010BBHFT
Brief Description
RES SMD 301 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3010BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A3010BBHFT
QUANTITY
9T06031A3010BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3010BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3010BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3010BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3010BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3010BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3010BBHFT
CONN RECEPT PIN .015-.025" .125" datasheet.pdf
TVS DIODE 210VWM 366.98VC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 18POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 2.03K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
OPTOISO PHOTOCELL OPTOCOUPLER datasheet.pdf
CRIMPER, INSULATION datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 370V RADIAL datasheet.pdf