AVX Corporation 08051A120JAT4A
08051A120JAT4A picture photo
Mfg. Part Number
08051A120JAT4A
Brief Description
CAP CER 12PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051A120JAT4A.pdf
Availability of 08051A120JAT4A
QUANTITY
08051A120JAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051A120JAT4A
Internal Part NumberEIS-08051A120JAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051A120JAT4A
Related Links08051A1, 08051A120JAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051A120JAT4A Details Description
Related parts for 08051A120JAT4A
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
TOPFET LOGIC LVL 50V TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0306 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 50A TO263-3 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 39POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 3.81MM datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 4-SOP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
TV 4C 4#16 PIN PLUG datasheet.pdf
2000UF 7.5V 19.05X41.3 105C AXI datasheet.pdf