Yageo 9T06031A30R0DAHFT
9T06031A30R0DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A30R0DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A30R0DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A30R0DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A30R0DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A30R0DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A30R0DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A30R0DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A30R0DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A30R0DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A30R0DAHFT
CONN RCPT 13POS .100" SNGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RAIL TERMINAL TAG 1K PER PACK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 22PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 2A 120V datasheet.pdf
CAP CER 2.5PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
OSC CMEMS 10.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf