Yageo 9T06031A31R6BBHFT
9T06031A31R6BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A31R6BBHFT
Brief Description
RES SMD 31.6 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A31R6BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A31R6BBHFT
QUANTITY
9T06031A31R6BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A31R6BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A31R6BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A31R6BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A31R6BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A31R6BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A31R6BBHFT
DIODE GEN PURP 600V 12A DO203AA datasheet.pdf
CARDEDGE 62POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
FRONT COVER datasheet.pdf
I-TRAC BP ASSY - 10 COL DUAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 24POS DUAL PCB datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 3A T/H datasheet.pdf