Yageo 9T06031A3241CAHFT
9T06031A3241CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3241CAHFT
Brief Description
RES SMD 3.24K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3241CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A3241CAHFT
QUANTITY
9T06031A3241CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3241CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3241CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3241CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3241CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3241CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3241CAHFT
IC REG LDO -5V 1A TO220-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL EC PK2210 datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf