Yageo 9T06031A33R0DAHFT
9T06031A33R0DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A33R0DAHFT
Brief Description
RES SMD 33 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A33R0DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A33R0DAHFT
QUANTITY
9T06031A33R0DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A33R0DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A33R0DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A33R0DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A33R0DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A33R0DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A33R0DAHFT
RES SMD 15 OHM 5% 3W J LEAD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100 GOLD SMD datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 300MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.700" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33.2 OHM 1% 5W datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS 8.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
10UF 63V 6,3X5,8 datasheet.pdf