Yageo 9T06031A3570CAHFT
9T06031A3570CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3570CAHFT
Brief Description
RES SMD 357 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3570CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A3570CAHFT
QUANTITY
9T06031A3570CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3570CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3570CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3570CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3570CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3570CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3570CAHFT
OSC 5.0V PROG CMOS PWRDN 100PPM datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 500MW SOD123 datasheet.pdf
HEADER 6POS 2.5MM TIN datasheet.pdf
HMI DUAL-TASK, HIGH SPD, 4 CMR datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FPGA 267 I/O 484FBGA datasheet.pdf
LED EMITTER WHT 2700K 1X12 MCPCB datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
3,3UF 100V 5X11MM 85C 2500H datasheet.pdf