Yageo 9T06031A3600DAHFT
9T06031A3600DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3600DAHFT
Brief Description
RES SMD 360 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3600DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A3600DAHFT
QUANTITY
9T06031A3600DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3600DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3600DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)360
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3600DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3600DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3600DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3600DAHFT
15VPP 80DB 2 TERM CERAM BUZZER datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC AXIAL datasheet.pdf
IC PCI SW 22LANE 16PORT 484FCBGA datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CERAMIC AUTO RESET THERMOSTATS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 28 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.5K OHM 0.01% 1/5W 1506 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 28POS HL LOW P datasheet.pdf