Yageo 9T06031A3650CAHFT
9T06031A3650CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3650CAHFT
Brief Description
RES SMD 365 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3650CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A3650CAHFT
QUANTITY
9T06031A3650CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3650CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3650CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3650CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3650CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3650CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3650CAHFT
IDC CABLE - CSC10G/AE10G/X datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 12A 18 MOHM SMD datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF09A/AF09/AFF09A datasheet.pdf
IC ADDRESSABLE LATCH 16-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 550MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 1W 12V 83MA datasheet.pdf
RES 160 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 10A 27 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
ATTENUATOR 20 DB DC 18GHZ datasheet.pdf