Yageo 9T06031A4020FBHFT
9T06031A4020FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4020FBHFT
Brief Description
RES SMD 402 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4020FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A4020FBHFT
QUANTITY
9T06031A4020FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4020FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4020FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)402
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4020FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4020FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4020FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4020FBHFT
IDC CABLE - MSD16K/MC16G/MCE16K datasheet.pdf
VARISTOR 198V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC REGISTERED TRANSCVR 56TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 75A DPAK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 24VDC SLD SWCH datasheet.pdf
GDT 350V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf