Yageo 9T06031A4120BAHFT
9T06031A4120BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4120BAHFT
Brief Description
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4120BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A4120BAHFT
QUANTITY
9T06031A4120BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4120BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4120BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4120BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4120BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4120BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4120BAHFT
FILTER 10 AMP PC MOUNT datasheet.pdf
IC COMP DUAL 400MV REF TSOT23-6 datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP SC-70-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 18-36VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
CONN HEADER VERT DUAL 4POS 2.54 datasheet.pdf